Šobrīd Covid-19 vīruss ir ieviesis milzīgas izmaiņas arī uzņēmējdarbībā – uz līdzšinējo sadarbības partneru stabilitāti vairs nevaram pilnīgi droši paļauties. Jā, Latvijas uzņēmumu darbībai un aktivitātēm joprojām varam sekot līdzi un vismaz nojaust par sekmēm, bet kā pārliecināties par ārvalstu kompāniju darbību? Noderīgs palīgs šeit varētu būt Amerikas kompānijas “DUN & Bradstreet” vispasaules uzņēmumu datu bāze “D&B credit”, kas nu pieejama arī Latvijā.  

Līdz šim Latvijas uzņēmumiem un valsts pārvaldes institūcijām bija pieejama Uzņēmumu reģistra publiskotā informācija, šobrīd paralēli tai interesentiem tiek nodrošināta nākamās paaudzes riska pārvaldības platforma, kas piedāvā intuitīvu, lietotājiem draudzīgu piekļuvi pasaules lielākajai komerciālajai uzņēmumu datu bāzei. Te vienuviet pieejami vairāk nekā 300 miljoni ierakstu, no kuriem diennakts laikā tiek atjaunoti vairāk nekā 5 miljoni ierakstu. Īpaši noderīgi, ka “D&B credit” nodrošina piekļuvi arī netradicionāliem biznesa datu avotiem, piemēram, sociālajiem medijiem un “Google Maps”. Vienuviet atrodama plaša informācija par esošajiem un potenciālajiem sadarbības partneriem visā pasaulē, tādējādi ļaujot vieglāk pārvaldīt riskus un drošāk spert jaunus attīstības soļus.

dun.jpg

 Būtiskākie ieguvumi, izmantojot “D&B credit” datu bāzi:

  • personīgais konts ar piekļuvi tiešsaistes sistēmai, kam iespējams pievienot arī papildu lietotājus;
  • unikāls numurs katram uzņēmumam – D-U-N-S ( jeb datu universālā numurēšanas sistēma, kas identificē uzņēmumus visā pasaulē;
  • kredītizziņas par vairāk nekā 200 pasaules valstu uzņēmumiem;
  • mātes un meitas uzņēmumu saistību “koks” visā pasaulē;
  • ērti pieejams klientu un piegādātāju novērtējums pēc riska grupām;
  • monitoringa un brīdinājuma paziņojumi par aktuālām izmaiņām, kas operatīvi ļauj pamanīt būtiskas izmaiņas interesējošo uzņēmumu darbībā;
  • mūsdienīga, lietotājam draudzīga un intuitīvi izmantojama saskartne, kurā informācija atrodama viena klikšķa attālumā.

Izmantojot šo datu bāzi, jūsu uzņēmums būs vairāk pasargāts no iespējamajiem zaudējumiem, laikus saņemsiet brīdinājuma signālus, ja kāda biznesa partnera darbība vairs nebūs pietiekami stabila. Te ir iespēja sekot līdzi tik daudzu uzņēmumu profiliem, cik ir nepieciešams, lai iegūtu skaidru un aktuālu klientu portfeļa pārskatu. Aizsargājiet savu uzņēmumu, iegūstot skaidru priekšstatu par starptautisko klientu finansiālo stāvokli!

Kompānija “DUN & Bradstreet” darbojas jau kopš 1841. gada, tās izstrādātās datu bāzes “D&B credit” mērķis ir nodrošināt patiesu datu apmaiņu starp darījumu partneriem. Šādas datu bāzes nozīmību apliecina arī fakts, ka Amerikā tai uzticas gandrīz 90% lielāko valsts uzņēmumu. Patiesībā gan datu bāze ir pieejama ikvienam uzņēmumam visā pasaulē, neatkarīgi no tā lieluma.

Uzzini plašāku informāciju šeit – www.dnb.com – un esi informētāks jau no šodienas!

Juris Rožkalns

SIA “Datu serviss”

Komercdirektors

RozkalnsJ@dnb.com

+371 29 23 27 85